Johtokunta kokoontui 14.12.2021, päätökset talven hiihtoon liittyen, lue tästä

15.12.2021

4.    Tulevan talven hiihtoasioiden käsittely (kilpailuihin ilmoittautumiset ja lisenssit)

Päätettiin, että Hiihtoliiton jäsenmaksu maksetaan vuodelle 2022. Hiihtolisenssit jokainen hiihtäjä maksaa itse. Seuran jäsen, joka hiihtää kilpaa, ilmoittaa itsensä kilpailuihin ja maksaa maksut. Näitä kuitteja vastaan hiihtäjä saa hiihtokauden päätyttyä kilpailumaksut. Hiihtäjä esittää kuitit rahastonhoitajalle,  kuitit tarkastetaan ennen maksua. Matkakorvauksia ei makseta.

Päätettiin, että seura maksaa jokaiselle seuran jäsenelle yhden massahiihdon, jos he haluavat tällaiseen osallistua.

5.    Hiihtokilpailujen järjestäminen

Päätettiin, että kilpailuja ei järjestetä tulevana talvena Koronatilanteen vuoksi. Asiaa voidaan tarkastella uudestaan, kun tilanne rauhoittuu.